Organizacja wydarzenia, przyjęcia lub eventy w Restauracji

Restauracja - organizacja przyjęć

Przyjęcie to świetna okazja dla przyjaciół, aby spotkać się i dobrze się bawić. Niezależnie od tego, czy są to urodziny, zaręczyny, czy inne osobiste lub zawodowe uroczystości, zorganizowanie przyjęcia jest doskonałym sposobem na zapewnienie sobie i swoim znajomym niezapomnianego czasu. Jednak organizacja nawet najprostszej imprezy może być dość stresująca - w końcu chcesz, aby wszystko poszło idealnie, aby Twoi goście wyszli z tylko miłymi wspomnieniami. Ponadto, ponieważ większość przyjęć odbywa się w restauracji, jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że twoje pójdzie bez problemu. Od podjęcia decyzji o liczbie gości do wyznaczenia kogoś, kto zajmie się rachunkiem na koniec nocy, oto kilka wskazówek organizacyjnych, które pomogą Ci rzucić udaną imprezę:

Zdecyduj o liczbie gości, których chcesz zaprosić

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować organizując imprezę jest to, ile osób chciałbyś zaprosić. Choć możesz chcieć zaprosić cały świat, musisz pamiętać o przestrzeni, jaką dysponuje Twój lokal oraz o jedzeniu i napojach, które będą serwowane. Jeśli chodzi o liczbę zaproszonych gości, nie ma twardych i szybkich zasad. Jednak ogólna zasada jest taka, że powinieneś zaprosić 5-10% więcej gości niż pierwotnie zamierzałeś; to dlatego, że niektórzy goście będą mieli problemy w ostatniej chwili, które uniemożliwią im udział w imprezie.

W zależności od rodzaju imprezy, którą organizujesz, ogranicz liczbę gości, aby uniknąć zbyt dużego tłumu. Duży tłum może być zbyt duży dla niektórych gości, zwłaszcza jeśli impreza jest głośna i wszyscy próbują rozmawiać nad sobą.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że restauracja będzie pobierać opłaty za każdego gościa, który uczestniczy w imprezie. Im więcej gości, którzy uczestniczą w imprezie, tym więcej pieniędzy będziesz musiał zapłacić restauracji.

Wybierz miejsce spotkania

Pierwszą sprawą jest podjęcie decyzji, gdzie chcesz zorganizować imprezę. W zależności od rodzaju przyjęcia, które organizujesz, istnieje wiele miejsc, które możesz wybrać, w tym restauracje, bary, hotele, sale bankietowe i kawiarnie. Istnieje wiele zalet organizowania przyjęcia w restauracji, w tym fakt, że nie trzeba sprzątać po sobie, i można użyć ich talerze, szklanki, sztućce, i więcej. Jeśli jednak organizujesz duże przyjęcie, możesz rozważyć inne miejsce, ponieważ wiele restauracji nie ma wystarczająco dużych przestrzeni, aby pomieścić dużą grupę.

Jeśli chcesz zorganizować imprezę w barze, musisz być świadomy faktu, że przepisy dotyczące alkoholu różnią się w zależności od stanu. W niektórych stanach można zorganizować imprezę o tematyce barowej tylko wtedy, gdy goście mają ukończone 21 lat, podczas gdy w innych nieletni mogą uczestniczyć w imprezie o tematyce barowej, o ile nie są podawane napoje alkoholowe.

Wybierz swojego kateringowca i menu

Twoim kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji o rodzaju cateringu, który chcesz na swoją imprezę. Istnieje wiele różnych rodzajów cateringu, w tym podstawowe opcje gorących i zimnych bufetów, posiłki plated, i menu tematyczne. Jeśli planujesz duże uroczystości, należy zatrudnić caterer tak, że nie trzeba się martwić o gotowanie i sprzątanie w tym samym czasie.

Wybierając firmę cateringową, sprawdź ich menu i upewnij się, że oferują rodzaj jedzenia, które chcesz serwować na swojej imprezie. Jeśli obsługujesz dużą grupę, upewnij się, że oferują menu, które zapewnia wystarczającą ilość porcji dla twoich gości.

Jeśli chodzi o menu, pamiętaj, że będziesz chciał wybrać menu, które jest łatwe w obsłudze i niedrogie, aby nie wydać zbyt wiele pieniędzy na swoją imprezę. W zależności od liczby gości, których obsługujesz, być może będziesz musiał wybrać mniejsze menu.

Wynajęcie DJ-a lub zespołu

Kolejną decyzją, którą będziesz musiał podjąć, jest to, czy chcesz zatrudnić DJ-a lub zespół, aby zapewnić muzykę na swojej imprezie. Jeśli jesteś na budżecie i nie chcesz zatrudniać DJ-a, możesz po prostu podłączyć swój telefon do systemu dźwiękowego restauracji i odtwarzać swoje ulubione piosenki. Jeśli chcesz zatrudnić DJ-a, upewnij się, że mają doświadczenie w graniu na imprezach w restauracji, aby wiedzieli, jak nie przeszkadzać innym patronom. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że niektóre restauracje mają ograniczenia hałasu i może trzeba będzie zatrudnić DJ-a, który zapewnia słuchawki z redukcją hałasu.